مراسم بزرگداشت روز مهندس با حضور بیش از 1000 نفر از مهندسان استان خراسان، پنجم اسفندماه 1393 همزمان با سالروز تولد خواجه نصیرالدین طوسی در سالن صبا صدا و سیما برگزار شد.انتخاب الیاس علی پور (مدیر عامل آلتونکو) به عنوان مهندس نمونه و منتخب سازمان نظام مهندسی در سال 1393 ت

استاندار خراسان رضوی با اشاره به نقش مهم خواجه نصیرالدین طوسی عنوان کرد: خواجه نصیرالدین طوسی نمونه خوب یک مهندس بود که نقش بی‌بدیلی در توسعه و گسترش تمدن‌ها داشته است.

 علیرضا رشیدیان همچنین بر لزوم رعایت اخلاق کاری تاکید کرد و گفت: یكی از نكات مهم در جامعه ایرانی وجدان كاری و تعهد بهینه‌كاری است که مهندسان باید به این امر توجه ویژه‌ای داشته باشند.

وی ادامه داد: در استان 35000 مهندس عضو نظام مهندسی هستند که بیش از 28000 آن ها، عضو نظام مهندسی ساختمان می باشند و بقیه مهندسان در حوزه‌های مختلف از جمله معدن، کشاورزی و ... فعالیت می‌کنند.

شهردار مشهد نیز در بخشی دیگر از این مراسم گفت: تعامل مهندسان و مجموعه شهرداری باید ارتقا یابد.

صولت مرتضوی عنوان کرد: در حال حاضر اجرای تمامی پروژه‌های شهرداری بر عهده مهندسان است اما این همکاری باید ارتقا یابد.

وی عامل پیشرفت پروژه‌های شهری را وجود مهندسان دانست و اظهار کرد: طرح جامع شهر مشهد و طرح جامع ترافیك به تصویب رسیده و كسانی كه باید حدود این طرح‌ها را مشخص كنند مهندسان هستند.

در بخش دیگری از این مراسم از مهندسان برگزیده سازمان های نظام مهندسی ساختمان، معدن و کشاورزی تقدیر و تشکر شد و الیاس علی پور (مدیرعامل آلتونکو) به عنوان مهندس نمونه و منتخب سازمان نظام مهندسی ساختمان در سال 1393 مورد تقدیر واقع شد.
گزارش تصویری مراسم توسط خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا)