شرکت آلتون صنعت توس به عنوان اولین شرکت ارائه دهنده ی راهکارهای جامع اتوماسیون (اعم از: صنعتی، اداری، عمومی، فروشگاهی و خانگی) فعالیت خویش را آغاز نمود. بدین منظور پژوهش برای طراحی و بهینه سازی سیستم های الکترو مکانیک، مکاترونیک، رباتیک، پنوماتیک، هیدرولیک، سیستم های کنترل، سیستم های کامپیوتری (سخت افزار و نرم افزار)، فناوری اطلاعات و کسب دانش و تکنولوژی روز دنیا در فیلد اتوماسیون را برای رسیدن به بالاترین کیفیت خدمات و محصولات برگزید. شرکت آلتون صنعت توس

 هم اکنون آلتونکو به عنوان یک شرکت پیشرو و قدرتمند ، دامنه ی خدمات خود را در حوزه ی اتوماسیون، مدیریت، نظارت و کنترل پروسه ها، با تکیه بر گروه های تخصصی متشکل از کارشناسان ارشد و مهندسان  آشنا به تکنولوژی روز دنیا و دارای تخصص و تجربه در مشاوره، طراحی و پیاده سازی پروژه های اتوماسیون گسترش شگرفی داده است.

آلتونکو با مشاوره، ارائه راه حل، طراحی، تولید و تامین تجهیزات، اجرا، آموزش و پشتیبانی اتوماسیون صنعتی، سیستم های مدیریت انرژی و انرژی های نو، سیستم یکپارچه اتوماسیون ساختمان (IBAS)، سیستم های مکاترونیک و رباتیک، پنوماتیک، هیدرولیک و ابزار دقیق، نرم افزارهای اتوماسیون (هدی، آرما و هیلکس) همگام با تکنولوژی روز دنیا در بهبود و توسعه ی زندگی و کسب و کار مشتریان می کوشد.

آلتونکو برای همسویی با خدمات جهانی و تامین قطعات مورد نیاز مشتریان، تعامل نزدیکی با کمپانی های معتبر جهانی و ملی برقرار نموده است. هم اکنون آلتونکو نمایندگی رسمی و انحصاری محصولات و خدمات برند های زیر است :

- نمایندگی رسمی و  انحصاری AirWork ایتالیا در ایران، افغانستان و عراق

- نمایندگی رسمی و انحصاری Aignep ، TecnoFluid و Cardin ایتالیا، PCL انگلستان و BCM بلژیک در ایران

- نمایندگی انحصاری گروه صنعتی آرینا و بهنور یزد در استان های خراسان